איחוד הלוואות – מה זה ואיך זה עובד?

איחוד הלוואות

נישמע לכם מוכר אבל לא בדיוק יודעים מה זה? NEWCREDIT כאן בשביל להסביר.

ידוע כי המקרה הקלאסי לאיחוד הלוואות זה כאשר לוויתם כסף למשכנתא, ופתאום אתם מרגישים חנוקים ומודעים למצב שיש לכם התחייבויות שאתם לא יכולים לעמוד בהם כגון: הלוואות מיותרות שנלקחו, כרטיסי אשראי מפוצצים, משכנתא לא אטרקטיבית. הפתרון הוא לאחד את ההלוואות אל תוך קורת גג של המשכנתא, ובעצם ההלוואות נפרשות לטווח ארוך יותר וכך גם הריבית קטנה וגם ההחזרים החודשיים קטנים, למעשה אתם מרוויחים לעצמכם "אוויר לנשימה".

מה יוצא לכם מזה? לחסוך בהוצאות החודשיות באופן מיידי! איחוד הלוואות זה כאשר לוקחים הלוואה אחת גדולה אשר מכסה על כלל החובות הקיימים ולמעשה מצטרפת למשכנתא הקיימת על הנכס. כך פורשים את החוב לשנים רבות יותר, בד"כ 20 שנה ומעלה, וגם מקבלים ריביות טובות יותר.

אז איך זה עובד?

נבהיר – איחוד ההלוואות לא מתאים לכל אחד, למשל: אם נשארה לך תקופה קצרה (מתחת לשנה) עם החזרים גבוהים, עדיף לך לסיים עם ההלוואה במקום לפרוש אותה לעוד כמה שנים טובות. בנוסף, חשוב לציין כי קיימות מגבלות על הסכום שבו אפשר לקחת הלוואה שתאחד את ההלוואות הקודמות, כך שלא תמיד איחוד הלוואות הוא אפשרי. כיום, גובה הלוואת המשכנתא שניתן לקבל עבור סגירת חובות היא – היא עד 50% משווי הנכס הממושכן כולל המשכנתא הקיימת עליו (במידה ויש כזאת) . אולם, ניתן לקבל עד 75% מערך הנכס לטובת איחוד הלוואות קיימות מקרנות חוץ בנקאיות, אך הריביות פחות אטרקטיביות.

TOO GOOD TO BE TRUE?- לא תמיד,  נגלה לכם סוד קטן, על אף שהריבית קטנה, ברגע שפורשים את ההלוואה – בעלות הכוללת אתם עלולים לשלם יותר עבור פרישת המשכנתא ואיחוד ההלוואות. אז אנחנו מניחים שאתם שואלים את עצמכם, למה לנו לשלם יותר עבור איחוד ההלוואות?

האם אתם אחד מאלה:

  1. ההוצאות כבדות עלייך ואין לך "אוויר לנשימה"?
  2. את\ה מרגיש\ה שמתחילים לחזור חיובים ואת\ה לא מצליח\ה לעמוד בהחזרים?
  3. את\ה עומדים בהחזרים אבל הסטטוס שלכם עומד להשתנות בעתיד (שינוי עבודה, מעבר דירה וכד')?
  4. את\ה רוצים למנף את עצמך ולהשקיע?
  5. את\ה לקחת הלוואה לכיסוי הלוואה?

אם מצאת את עצמך עונה על אחד מהקריטריונים שלעיל – מדובר במקרה SOS לאיחוד הלוואות, ונסביר: על אף שהריבית הנמוכה נשמעת טוב אך עדיין צורמת לכם הידיעה שבעלות הכוללת אתם עלולים לשלם יותר, חשוב לזכור! היתרון המפורסם ביותר שאתם עתידים לקבל כתוצאה מאיחוד ההלוואות הוא שאתם יודעים בדיוק מה הסכום שנלקח, מה היא הריבית וכך תוכלו להתחיל ולבצע מעקב כמו שצריך. יתרון נוסף הוא – סגירת מינוסים שהוא למעשה, הלוואה בריבית גבוהה, דבר שלא משתלם.

איחוד ההלוואות הוא מסלול "נוח" ולמעשה, הוא מאפשר החזר של תשלומים בסכום קבוע אחיד ונמוך מאשר לקיחת הלוואות נפרדות, ואל תשכחו! איחוד ההלוואות פורש לכם את התשלומים בצורה נוחה יותר, דבר אשר יוביל אתכם לחיים פיננסים נוחים יותר והחזרים חודשיים נמוכים יותר, וכך תרוויחו "אוויר לנשימה" – אך מדובר במסלול שקשה לקבל ולכן מומלץ לקבל ייעוץ והכוונה – ואין ספק שהגעתם למקום הנכון. אנחנו ב-NEWCRDIT מתמחים באיחוד ההלוואות, נייעץ ונדריך אתכם האם הסיכון עולה על התועלת והאם בכלל ישתלם לכם. אז לא כדאי לכם לנסות? 

בואו איתנו
לדרך חדשה!

נראית בתמונה קריקטורה של בוט בני עם שטרות שעפות באוויר

עדיין מתלבטים?

שיחה ובדיקה ראשונה ללא עלות, וללא התחייבות!

בתמונה רואים את הלוגו של בני, בוט הנותן מענה ראשוני לגולש שזקוק לכך

בואו איתנו לדרך חדשה!

ימים א’-ה’ 19:00 - 09:30