מחיקת רישום BDI שלילי: האם זה אפשרי? ומה נכון לעשות!

בי די אי שלילי? GO? NO-GO? כתם אדום? חיווי אשראי שלילי? נתוני אשראי שליליים?

אז איך בעצם לקרוא לזה? מהו המונח הנכון? כאן תקבלו את כל התשובות!

בעבר היו משתמשים יותר במונחים כמו רישום BDI שלילי, BDI אדום, או "נקודה אדומה" אבל היום המונח התיקני ע"פ בנק ישראל נקרא – חיווי אשראי.

אז מהו חיווי האשראי?

חיווי אשראי זו הבעת דעה על ידי לשכת אשראי האם יש להתקשר עם הלקוח ומסווגת כ: כן/לא או כGO\NO -GO לאור הנתונים לגביו במערכת נתוני אשראי של בנק ישראל.
בכל מקרה, ההחלטה האם להתקשר עם הלקוח היא של הגוף הפיננסי אליו אתה פונה ועל אחריותו בלבד.

אז איך אתה תדע מהו חיווי האשראי שלך, ואם רישום ה BDI שלך הוא שלילי או רישום בי.די.אי חיובי?

כאן זה מתחלק לשתיים:

הבנקים והגופים החוץ בנקאים מקבלים את חיווי האשראי על הלקוח מלשכות האשראי בגדול ישנם כמה פרמטרים הצובעים באופן מיידי את הלקוח בצבע האדום:

  • מתן צו כינוס.
  • פתיחת הליך פשרה או הסדר עם נושים.
  • הכרזה על פשיטת רגל.
  • פתיחת תיק על ידי ההוצאה לפועל בסכום התחלתי של יותר מ-5000 ש"ח או פתיחה של מספר תיקים שסכומם המצטבר הוא יותר מ-4000 ש"ח.
  • הכרזה כלקוח מוגבל או כלקוח מוגבל חמור.
  • פתיחת הליכים בבית משפט בעקבות חוב לבנק, חוב לחברת כרטיסי אשראי או חוב למקור מידע אחר בסכום של יותר מ-10000 ש"ח.
  • שליחת התראה ללקוח על 5 ציקים שחזרו מסיבת אכ"מ

חשוב לדעת: שמרגע סגירת הליך פשרה או הסדר עם נושים\ פשיטת רגל\ תיק הוצל"פ\ לקוח מוגבל\ חוב לבנק שנסגר\ צייקים שחזרו חיווי האשראי ימשיך להיות אדום למשך 3 שנים מרגע סיום או סגירה של ההליכים!

להלן תמונה הממחישה כיצד נראה חיווי אשראי ירוק מצד הגופים הבנקאים והחוץ בנקאים:

אבל, ויש פה אבל גדול! הגופים הבנקאים והחוץ בנקאים רשאיים לבקש מלשכות האשראי לשנות את הפרמטרים הסטנדרטים של בנק ישראל ולצבוע את חיווי האשראי שלכם באדום ע"פ הסטנדרטים שהם מגדירים לכל שירות פיננסי שלהם.

מבולבלים? להלן שתי דוגמאות:

נניח שאתם מבקשים הלוואה בסך 20,000 ש"ח מהבנק, מנהל הסיכונים של אותו בנק הגדיר שכל לקוח שחזרו לו מעל 3 צ'יקים ו-5 הו"ק ב-3 שנים האחרונות הוא רוצה שמלכתכילה הוא יצבע אותו באדום.

נניח שאתם מבקשים אשראי מחברה חוץ בנקאית, מנהל הסיכונים של אותה חברה יכול להגדיר שאם פיגרת בתשלום מעל 120 יום בשנתיים האחרונות אבל לא חזרו לך צייקים או הורואות קבע ובחיים לא נפתח נגדך הלייכים כאלה ואחרים אבל לאותו גוף אין יכולת לקחת סיכון כזה או אחר שתפגר בתשלום אז הוא יצבע את חיווי האשראי שלך מראש לאדום!

עדיין מבולבלים? התקשרו עוד היום ואחד המומחים שלנו יעשה לכם סדר בבאלגן ויעזור לכם לצאת לדרך חדשה עם מחיקת רישום BDI שלילי!

 

03-309-5520 או השאירו פרטים באתר

בברכה,

ניו קרדיט.

בואו איתנו
לדרך חדשה!

בואו איתנו לדרך חדשה!

ימים א’-ה’ 19:00 - 09:30