סירוב למשכנתא בבנק

סירוב למשכנתא בבנק

סירוב למשכנתא בבנק!- מה עושים כאשר הדבר הזה קורה? "הבולדוג" מסביר.

הלכתם לבנק שלכם להגיש בקשה לקבלת משכנתא והבנתם שהבנקאי למעשה לא רוצה לאשר לכם משכנתא. אז הנה הכתבה בשבילכם בדיוק. מה עושים מכאן והלאה?
איך פותרים את הבעיה?

אם אתם מרגישים רע עם עצמכם, אז קודם כל תרשו לי להרגיע אתכם, הדבר הזה יכול לקרות לכל אחד בחיים. החיים הם לא שורה ארוכה של הצלחות אלא הרבה מאוד תקופות טובות ופחות טובות, כך שהכול יכול לקרות. יצא לי מאות פעמים לראות אנשים שהיו בקשיים לקבלת משכנתא בבנקים ושנתיים אחרי זה כבר כיכבו בכל פעילות בחיים שלהם.
יצא לי כבר לטפל ברופאים, עורכי דין, אנשי עסקים, רואי חשבון וכל דבר אחר. אתם בטח לא הראשונים שזה קרה להם. אז בואו נדבר על מה עושים, כאשר הבנק מסרב לאשר משכנתא.

דבר ראשון הוא לעצור ולהקפיא מהלכים:

לכולנו יש נטייה לרוץ ולעשות דברים שהם לא נכונים, כאשר נתקלים בחדשות מאכזבות שלא היינו מוכנים אליהן, כאשר אנשים מבינים לרגע הראשון שהם מסורבי משכנתא, הם נוטים לרוץ לעוד בנקים כדי להגיש בקשות נוספות כמה שיותר מהר, מתוך מחשבה לתקן את הדברים כמה שיותר מהר.
העניין הוא שזה ממש לא נכון, כל המערכות הפיננסיות עובדות היום על אותו מערך נתונים, כך שאם התקבלה תשובה שלילית מאחד הבנקים בגלל בעיות בי די איי למשל, כאשר תגישו בבנקים נוספים, אתם תקבלו בדיוק את אותה התוצאה. כלומר, זה בדיוק הפעולה שלא צריכים לעשות במצבים האלו. אנחנו כבר נרחיב על מה שכן צריך לעשות.

סירוב למשכנתא בבנק? תבדקו היטב עם מי אתם מתייעצים:

כאשר מחפשים עם מי להתייעץ בנושא סירוב למשכנתא בבנק שלכם, בדרך כלל המחשבה הראשונה היא לראות אם אתם מכירים יועץ משכנתאות כל שהוא, בדרך כלל מישהו שטיפל במשפחה שלכם או עזר לחברים שלכם לקחת משכנתא.
העניין הוא שכאן מדובר בנושא אחר לחלוטין, הכישורים הנדרשים לצורך טיפול אמיתי ויסודי בתיק של משכנתא למסורבים, הם שונים לחלוטין מהכישורים הנדרשים לטיפול במשכנתאות "טובות". מרבית יועצי המשכנתאות בישראל יודעים היטב לחפש ריביות טובות ולבנות תמהילים רלוונטיים, מעטים מאוד הם כאלו שיודעים לפתור בעיות ממוקדות- כאשר הבנק מסרב לאשר משכנתא.
השורה התחתונה היא כזו, כאשר אתם נתקלים בבעיה אמיתית בקבלת משכנתא, צריכים להתייעץ עם ממישהו שהמומחיות שלו היא טיפול במסורבי משכנתא. נכון שיש הרבה יועצים מעולים, נכון שיש לכם חברים שמבינים במשכנתא, אבל כאן זה מקרה מיוחד שמצריך סט כישורים מיוחדים שבדרך כלל לא קיימים אצל יועצי משכנתאות מעולים.

להזמין דוח bdi כדי להבין את חומרת המצב:

הכלי המרכזי שבו אני משתמש כדי להבין את הבעיות שעומדות מולנו ואיך להתמודד איתן הוא דו"ח נתוני אשראי שניתן להוציא בקלות רבה מבנק ישראל. אם תירצו, תוכלו לחייג בקלות לכוכבית 6194 שזה המוקד של בנק ישראל ולבקש מהנציגים את הדוח שלכם, שיישלח למייל.
הרעיון בדו"ח הוא שהוא מפרט עד הפרטים הכי קטנים את כל ההתנהלות הפיננסית שלכם בשלושת השנים האחרונות. כל הוראת קבע שחזרה, כל צ'ק שחזר, כל תשלום שלא שולם בזמן, מופיע היטב שחור על גבי לבן בדוח שלכם.
ברגע שיש לי את הדו"ח הזה, אני יכול להבין את גודל הבעיה, סוג הבעיה ואת הדרך להתמודד איתה. כמעט תמיד ניתן לפתור את הבעיות, השאלה היחידה היא איך עושים את זה ואם כרגע כדאי להילחם על הדברים.

האם כדאי לפעול עכשיו?
הכוונה שלי כאן היא יותר למצבים שבהם צריכים לקנות דירה ולא הלוואות לכל מטרה. לפעמים יוצא לשבת עם זוג שרוצה לקנות דירה והבי די אי שלהם ממש לא טוב. בשלב הזה אני מציע להם או שואל אותם האם לא כדאי בשלב הזה להמתין מעט?
אני מאמין גדול בזה שהדברים באים בזמן הנכון ולפעמים אני מרגיש שזה לא הזמן. ופעמים אחרות זה בדיוק הזמן ואני מציע ללכת להילחם מול הבנקים בכל הכוח, כדי להגיע למשכנתא שאנחנו צריכים ולסיים את סאגת סירוב למשכנתא בבנק שלכם.
מרטין בוקסדורף- 0508116397

אולי פספסת משהו:
ניו קרדיט

ניו קרדיט היא חברה המורכבת מסוללת מומחים פיננסי וצוות משפטי ותיק בתחום האשראי. אל תיכנעו למצב המקשה עליכם בהתנהלות הכלכלית היום יומית אל מול גופי המימון והבנקים, יש דרך לצאת מזה.

בואו איתנו
לדרך חדשה!
נראית בתמונה קריקטורה של בוט בני עם שטרות שעפות באוויר

עדיין מתלבטים?

שיחה ובדיקה ראשונה ללא עלות, וללא התחייבות!

בתמונה רואים את הלוגו של בני, בוט הנותן מענה ראשוני לגולש שזקוק לכך