10 טיפים להתנהלות פיננסית נכונה לדירוג אשראי חיובי

רוצים ליהנות מריביות נוחות, תנאים מצויינים על הלוואות וקבלת אישורים מהירה יותר למשכנתא? דירוג אשראי חיובי הוא המפתח!

בכתבה זו, נציג 10 טיפים פשוטים ויעילים שיסייעו לכם לשפר את דירוג האשראי שלכם ולפתוח לכם דלתות רבות בעולם הפיננסי.

 

קודם כל – מהו דירוג אשראי?

דירוג אשראי הוא ציון מספרי המשקף את ההתנהלות הפיננסית שלכם. הוא מבוסס על היסטוריית האשראי שלכם, הכוללת מידע על תשלומי כרטיסי אשראי, הלוואות, חשבונות בנק ועוד. דירוג אשראי גבוה מעיד על כך שאתם לקוחות אמינים ובעלי סיכון נמוך להחזר הלוואות, בעוד שדירוג אשראי נמוך מעיד על כך שאתם לקוחות פחות אמינים ובעלי סיכון גבוה להחזר הלוואות.

דירוג אשראי שלילי יכול להוות בעיה בחייכם הפיננסיים. הבעיות האפשריות הן: קושי בקבלת הלוואות, ריביות גבוהות יותר, קושי בקבלת משכנתא והגבלות על שירותים פיננסיים

דירוג אשראי שלילי אינו גזירת גורל. ניתן לשפר את דירוג האשראי שלכם לאורך זמן. אנחנו בחברת ניו קרדיט נשמח ללוות אותכם להצלחה. הנה 10 טיפים להתנהלות פיננסית נכונה לדירוג אשראי חיובי:

 

1. ניהול תשלומים:

שמרו על תשלומי האשראי שלכם בזמן: זהו הטיפ החשוב ביותר לשיפור חיווי אשראי ודירוג אשראי. איחורים בתשלומים עלולים להשפיע משמעותית על מצבכם הפיננסי. הגדירו תזכורות, השתמשו בהוראות קבועות וטפלו בבעיות מיד.

 • השתמשו ביומן, בלוח שנה דיגיטלי או באפליקציה ייעודית כדי להגדיר תזכורות לתאריכי התשלום שלכם.
 • שקלו להגדיר הוראות קבועות מחשבון העו"ש שלכם לכרטיסי האשראי שלכם, כך שהתשלומים יתבצעו באופן אוטומטי.
 • אם אתם מתקשים לעמוד בתשלום, צרו קשר עם נושי האשראי שלכם בהקדם האפשרי. ייתכן שתוכלו להגיע להסדר תשלומים חדש או לקבל דחייה זמנית.

 

2. השתמשו באשראי בצורה אחראית: 

אנחנו, בניו קרדיט, מעודדים אתכם לבצע וידוא תדיר של ההוצאות שלכם: רשמו את כל ההוצאות, כולל תשלומי אשראי, כדי שתוכלו לעקוב אחר התקציב שלכם ולזהות היכן אתם יכולים לחסוך. כפי שתראו בטיפ הבא, ההמלצה היא דווקא לנצל את מלוא מסגרת האשראי, עם זאת, אל תשתמשו יותר ממה שיש לכם ודאגו לבצע רכישות חכמות שמותאמות להכנסה שלכם.

3. ניצול המסגרת

רבים סבורים שניצול גבוה של מסגרת האשראי פוגע בדירוג האשראי. למעשה, לא כך הדבר. לבנקים יש אינטרס כלכלי ברור לעודד ניצול מקסימלי של מסגרת האשראי – כך הם מרוויחים עמלות גבוהות יותר.

כאשר אתם מנצלים את מרבית מסגרת האשראי שלכם, לבנקים יש הוכחה להתנהלות פיננסית אחראית מצידכם, כיוון שאתם נדרשים "לנהל" אשראי באופן משמעותי. למעשה, אי ניצול מסגרת האשראי עלול לפגוע בדירוג האשראי שלכם.

 

לכן, מומלץ לנצל את מסגרת האשראי באופן סביר, בהתאם לצרכים שלכם. ודאו שאתם עוקבים אחר יתרת החוב שלכם באופן קבוע, ושומרים על יחס ניצול מסגרת אשראי גבוה יחסית.

 

טיפ: התאימו את גובה מסגרת האשראי לצרכים שלכם. אם אינכם זקוקים למסגרת אשראי גבוהה, פנו לבנק ובקשו להקטין אותה.

 

4. ניטור דוחות אשראי

בדקו את דוחות האשראי שלכם באופן קבוע וודאו שאין בהם טעויות: דווחו על טעויות מיידית כדי למנוע פגיעה בחיווי האשראי ובדירוג האשראי שלכם.

 • אתם זכאים לקבל עותק חינם של דו"ח האשראי שלכם אחת לשנה מכל אחת מלשכות האשראי הגדולות.
 • בדקו את הדו"חות בקפידה: ודאו שאין בהם טעויות, כגון חיובים שלא ביצעתם או חשבונות סגורים שעדיין מופיעים כפתוחים.
 • דווחו על טעויות מיידית: אם אתם מוצאים טעויות בדו"ח האשראי שלכם, דווחו עליהן ללשכת האשראי הרלוונטית בהקדם האפשרי.

 

5. שמרו על היסטוריית אשראי ארוכה: 

ככל שההיסטוריה הפיננסית שלכם ארוכה יותר, כך טוב יותר עבור חיווי האשראי ודירוג האשראי שלכם. נסו לפתוח חשבון אשראי אחד לפחות ולשמור עליו פעיל לאורך זמן. כמו כן, השתמשו בכרטיסי אשראי בצורה אחראית ושלמו את התשלומים שלכם בזמן.

 

6. גוונו את סוגי האשראי בהם אתם משתמשים: 

שימוש במגוון סוגי אשראי, כגון כרטיסי אשראי, הלוואות וקווים פתוחים, יכול להצביע על ניהול פיננסי אחראי ולשפר את חיווי האשראי ודירוג האשראי שלכם.

 

 • השתמשו בכרטיסי אשראי, הלוואות וקווים פתוחים בצורה אחראית ושלמו את התשלומים שלכם בזמן.
 • אל תפתחו יותר מדי חשבונות אשראי חדשים בפרק זמן קצר.
 • הקפידו לנהל מגוון סוגים של אשראי, תוך התאמה לצרכים ולמצבכם הפיננסי.

כרטיסי אשראי

 

7. אל תפתחו יותר מדי חשבונות אשראי חדשים בפרק זמן קצר: 

בכל פעם שאתם מגישים בקשה לכרטיס אשראי או הלוואה חדשה, נרשמת בדיקה קשיחה בדו"ח האשראי שלכם. שקלו אם אתם באמת זקוקים לאשראי נוסף לפני הגשת בקשה וכמובן – בצעו השוואת הצעות לפני נטילת הלוואה או פתיחת חשבון אשראי חדש.

 

8. פנו לייעוץ פיננסי מקצועי: 

אם אתם מתקשים לנהל את האשראי שלכם או לשפר את חיווי האשראי ודירוג האשראי שלכם, ייתכן שתרצו לפנות לייעוץ פיננסי מקצועי. יועץ פיננסי מוסמך יכול לעזור לכם ליצור תוכנית ניהול אשראי שתתאים לצרכים שלכם ולסייע לכם לשפר את מצבכם הפיננסי. אנחנו בניו קרדיט, מקצועיים ובעלי ניסיון רב. יש לנו סוללת מומחים שיודעים איך לכוון אותכם לדירוג אשראי חיובי ולהצלחה פיננסית.

 

9. טפלו בחובות: 

חובות, כגון כרטיסי אשראי, הלוואות וחובות אחרים, עלולים לפגוע משמעותית בחיווי האשראי ודירוג האשראי שלכם. נסו לפרוס את החובות שלכם לתשלומים קטנים יותר שתוכלו לעמוד בהם. ישנן תוכניות ממשלתיות ופרטיות רבות המסייעות לאנשים להתמודד עם חובות.

אל תתביישו לבקש עזרה להתמודדות עם החובות שלכם.

 

10. הגנו על המידע האישי שלכם: 

גניבת זהות עלולה להוביל לפתיחת חשבונות אשראי בשמכם ללא ידיעתכם ולפגוע קשות בחיווי האשראי ובדירוג האשראי שלכם.

הקפידו להגן על המידע האישי שלכם, כגון מספר תעודת זהות וכתובת מגורים, השתמשו בסיסמאות חזקות ושמרו אותן במקום בטוח וכמובן, היו עירניים לפעילות חשודה בחשבונות האשראי שלכם.

טיפים נוספים:

 • הישארו מעודכנים בחוקים ובתקנות בנוגע לאשראי.
 • היו פרואקטיביים בניהול האשראי שלכם.
 • זכרו, חיווי אשראי ודירוג אשראי הם רק כלי אחד בניהול פיננסים אחראי.

 

לסיכום

לסיכום, דירוג אשראי חיובי הוא כלי חשוב שמאפשר לכם ליהנות מיתרונות רבים בעולם הפיננסי. על ידי נקיטת הצעדים הפשוטים המוצגים בכתבה זו, תוכלו לשפר את דירוג האשראי שלכם ולפתוח לכם דלתות רבות לעתיד. אנחנו בחברת ניו קרדיט נלווה אתכם בתהליך הזה ונוביל אתכם להצלחה, עם ניסיון עשיר וסוללת מומחים מקצוענים, אתם יכולים להיות בטוחים שאתם בידיים הטובות ביותר.

אולי פספסת משהו:
ניו קרדיט

ניו קרדיט היא חברה המורכבת מסוללת מומחים פיננסי וצוות משפטי ותיק בתחום האשראי. אל תיכנעו למצב המקשה עליכם בהתנהלות הכלכלית היום יומית אל מול גופי המימון והבנקים, יש דרך לצאת מזה.

בואו איתנו
לדרך חדשה!
נראית בתמונה קריקטורה של בוט בני עם שטרות שעפות באוויר

עדיין מתלבטים?

שיחה ובדיקה ראשונה ללא עלות, וללא התחייבות!

בתמונה רואים את הלוגו של בני, בוט הנותן מענה ראשוני לגולש שזקוק לכך