צ'קים ללא כיסוי בתקופת הקורונה

בתמונה - יועץ עסקי מושיט ידיים זוהרות ומעליהן צ'ק ועט

צ'קים שסורבו בין ה-4.3.20 ועד 22.6.20 לא ייחשבו כצ'קים שקובע החוק לצורך הגבלת החשבון, בנק ישראל: בשיא המשבר הגענו ל-6.5% צ'קים חוזרים שמתוכם 2.5% ללא כיסוי

ועדת החוקה חוק ומשפט בראשות ח"כ יעקב אשר, אישרה היום (ד') פה אחד את התקנות שנועדו למנוע הגבלת חשבונות בנק בתקופת מגפת הקורונה.

התקנות ממתינות עדיין לאישור סופי של הוועדה בשל רביזיה שהוגשה.

כיום, לפי חוק שיקים ללא כיסוי, בשעת חירום ביטחונית, יכולה המפקחת על הבנקים, להשעות זמנית את המגבלות המוטלות על מי שלמעלה מ-10 צ'קים שלו סורבו והיה אמור להפוך להיות "לקוח מוגבל" שחשבון הבנק שלו מוגבל. בהתאם לתקנות שעת חירום שהתקינה הממשלה בתקופת משבר הקורונה, השעתה המפקחת על הבנקים את הגבלת חשבונות הבנק מה-4.3.20 עד 22.6.20 (אז יפקעו התקש"ח). המשמעות היא שבחלוף תקופת ההשעיה, אם לא יותקנו התקנות, ההגבלות שבחוק יחזרו לפעול גם בדיעבד, כך שגם הצ'קים החוזרים שלא נספרו בתקופת ההשעיה הזמנית- ייספרו לצורך הטלת המגבלות שבחוק. התקנות נועדו להפוך את ההוראה הזמנית של המפקחת על הבנקים להסדר קבע.

לפי ההסדר שבתקנות, צ'קים שסורבו בין ה-4.3.20 ועד 22.6.20 לא ייספרו כצ'קים שקובע החוק לצורך הגבלת החשבון, ויבוטלו מגבלות שהוטלו בגלל צ'קים שסורבו באותה תקופה. כמו כן, צ'קים שסורבו בתקופה זו לא ייספרו במניין הצ'קים שמעליו חייב בנק להודיע על כך למי שמבקש להצטרף כבעל חשבון או מיופה כוח, ולא ייספרו במניין הצ'קים שמעליו הבנק שולח התראה לבעלי החשבון, למיופי הכוח ולמורשי החתימה בו.

המאמר נלקח מאתר הכנסת https://m.knesset.gov.il/news/pressreleases/pages/press10.06.20p.aspx

בואו איתנו
לדרך חדשה!

נראית בתמונה קריקטורה של בוט בני עם שטרות שעפות באוויר

עדיין מתלבטים?

שיחה ובדיקה ראשונה ללא עלות, וללא התחייבות!

בתמונה רואים את הלוגו של בני, בוט הנותן מענה ראשוני לגולש שזקוק לכך

בואו איתנו לדרך חדשה!

ימים א’-ה’ 19:00 - 09:30
דילוג לתוכן