סורבתם בבנק? אלה הם הדברים שמשפיעים על דירוג האשראי שלכם

כיום, אחד מהפרמטרים החשובים ביותר, אם לא החשוב ביותר הוא דירוג האשראי שלכם. לדירוג האשראי ישנה השפעה רבה על חשבונכם בבנק, כך שאם באתם בבקשת אשראי לבנק וסורבתם, כנראה שהסיבה היא: דירוג אשראי נמוך.

אז מה משפיע לכם על דירוג האשראי?

נתחיל מההתחלה, דירוג אשראי מתבסס על הנתונים שלכם במאגר של "בנק ישראל" – מדובר במאגר הטומן בחובו את כל הפעולות הפיננסיות שלכם מ10 השנים האחרונות, בעוד שהשנים החשובות ביותר הן 3 השנים האחרונות. הדירוג נע בין 0-1000 כאשר 0 הוא הדירוג הנמוך ביותר, בעוד ש1000 זה הדירוג הגבוה ביותר. 

מה שמשפיע לכם על דירוג האשראי זה בראש ובראשונה שיקים שחזרו מסיבת אכ"מ. מדובר בפרמטר החשוב ביותר כיוון שכאן הבנק בוחן את אחריותכם, כלומר, האם אתם אחראיים מספיק לעמוד בהתחייבויותיכם. בנוסף, מה שעוד משפיע אלה הן הוראות קבע שחוזרות, תיק שנפתח כנגדם בהוצאה לפועל, הליכים משפטיים (הליך פשיטת רגל), אי פדיית הלוואה ועוד..

למעשה, כל אבן דרך כזו היא נקודה אדומה ומובהקת בדו"ח ריכוז הנתונים. כלומר, כאשר אתם תגיעו לבנק בבקשת אשראי, זה למעשה הדבר הראשון שהם יראו לגביכם ויחליטו האם לאשר את בקשתכם או לא. 

מהן ההשלכות עתידכם הפיננסי?

  1. במשך 3 שנים תאלצו להסתובב עם סטטוס של דירוג אשראי נמוך. 
  2. ככל הנראה תסורבו בבנקים לבקשת אשראי (הלוואה\משכנתא), הגדלת מסגרת וכד'..
  3. ריביות ותנאים פחות טובים ומותאמים עבורכם
דירוג האשראי

תנו לנו להרגיע אתכם מעט- 

לעיתים נעשות טעויות במאגר נתוני האשראי של בנק כיוון שחלה עליה במספר הטעויות, בין אם מדובר בטעות טכנית או בין אם מדובר בטעות סופר, וזאת לאור העובדה שמדובר במאגר שהוא יחסית חדש, ויותר ויותר נתונים שליליים נצברים על לקוחות הן בשל טעות שקרתה באמת או הן בשל טעות שנוצרה שלא במקרה. 

מן המיותר לציין כי הנתונים הללו בעלי השלכות רבות כפי שהוזכר לעיל, דבר אשר מונע מכם לקבל את התנאים הטובים עבורכם. 

ידע זה כוח – הקושי העומד מאחורי דירוג האשראי הוא השמירה והיציבות. כלומר, המטרה לרוב היא להעלות את הדירוג, אך גם לאחר שהעליתם אותו, כפי שהחוק קובע – 3 שנים מאז שחזר שיק, ולו הקטן ביותר, הוא יידווח בדו"ח וישפיע על דירוגכם. הסוד הוא – לשמור על יציבות, וזאת לאור העובדה שהבנק בוחן את אחריותכם, יציבותכם ואת יכולת העמידה בהחזרים החודשיים שלכם. כך תקבלו תנאים טובים יותר ואתם תהיו עתידים לקבל את בקשתכם ללא כל סירוב. 

וכאן אנו נכנסים לתמונה! בניו קרדיט העמדנו סוללת עורכי דין המתמחה במציאת טעויות במאגר נתוני האשראי. מן הניסיון הרב שצברנו, למדנו כי רבות הפעמים בהם לקוחותינו סבלו לשווא, ומטרתנו היא מטרתכם – לתקן את הטעות ולהעניק לכם עתיד פיננסי חדש! 

מעוניינים? כל שנשאר לכם זה להשאיר פרטים ואנחנו נחזור אליכם (:אולי פספסת משהו:
ניו קרדיט

ניו קרדיט היא חברה המורכבת מסוללת מומחים פיננסי וצוות משפטי ותיק בתחום האשראי. אל תיכנעו למצב המקשה עליכם בהתנהלות הכלכלית היום יומית אל מול גופי המימון והבנקים, יש דרך לצאת מזה.

בואו איתנו
לדרך חדשה!
נראית בתמונה קריקטורה של בוט בני עם שטרות שעפות באוויר

עדיין מתלבטים?

שיחה ובדיקה ראשונה ללא עלות, וללא התחייבות!

בתמונה רואים את הלוגו של בני, בוט הנותן מענה ראשוני לגולש שזקוק לכך

בואו איתנו לדרך חדשה!

ימים א’-ה’ 19:00 - 09:30