חשבון מוגבל: איך להתפטר מהגבלה בחשבון בנק עסקי

ניתן לראות בתמונה - אישה בעת חתימה על חוזה אל מול הפקידה

חשבון מוגבל בבנק הינו מתכון לתסבוכת ברמה הפיננסית. מה הן ההשלכות של סטטוס שכזה וכיצד תוכלו לצאת ממנו בדרך לחוף מבטחים? צעד אחר צעד

צאו מזה: כך תיפטרו מהגבלה בחשבון העסקי

המציאות הכלכלית טומנת בחובה שורה של אתגרים שאינם נתונים תמיד בשליטתנו. עדות ניצחת לכך קיבלנו במהלך השנה החולפת, כאשר אירועים כמו משבר הקורונה או מבצע "שומר החומות" הובילו לפגיעה משמעותית בבעלי עסקים רבים, שנאלצו מצידם לחוות ירידה בהכנסות על לא עוול בכפם.
ההשלכות לעיתים של ירידה בהיקף ההכנסות ומצב כלכלי רעוע, עשויות להוביל חלילה להגבלה בחשבון העסקי, סיטואציה לא נעימה לכשעצמה שהינה מתכון לתסבוכת ברמה הפיננסית.

חשבון מוגבל –  מה זה אומר?

במידה והבנק הכריז עליכם כלקוחות מוגבלים, הנכם צפויים להתמודד עם מספר סנקציות שעשויות לפגוע בהתנהלות הכספית השוטפת שלכם, ביניהן היעדר אפשרות לפתוח חשבון שיקים חדש, הורדת דירוג האשראי העסקי שלכם (המשמעות היא קושי ואף חוסר היענות מצד הבנק למתן הלוואות) ועד למגבלות משיכה עבור כל מורשי החתימה או מיופי הכוח המצויים בחשבון.

חרף המגבלות המתוארות, ניתן להמשיך ולקיים פעילות פיננסית מסוימת גם כאשר החשבון מסווג כמוגבל, כדוגמת משיכת מזומן, שימוש בכרטיסי אשראי, הוראות קבע, וכיוצ"ב.

כיצד מתמודדים עם חשבון מוגבל

בטרם נגיע לפתרון, יש להבין מהם הגורמים המובילים לסיווג של חשבון עסקי מוגבל על ידי הבנק. אם כן, מצב שזה מתרחש במידה וחזרו 10 שיקים עקב אי כיסוי במהלך שנה קלנדרית אחת (על פי חוק שיקים ללא כיסוי, תשמ"א 1981).
הבנק מצידו אמנם מחויב לשלוח לבעלי החשבון הודעה לאחר שחזרו 5 ו/או 10 שיקים ללא כיסוי. עם זאת, אי קבלת הודעה מהבנק לא תיחשב כטענת הגנה מצידו של בעל החשבון.

אז מה בכל זאת אפשר לעשות? קיימות שלוש דרכים לביטול ההגבלה על החשבון – פנייה ישירה אל הבנק תוך הוכחת טיעונים מוצדקים לפיהם הטלת המגבלה על החשבון נעשתה שלא כהוגן
עקב טעות טכנית, שגיאה שנעשתה בתום לב וכולי.
במקביל, במידה וצעד שכזה לא הואיל, ניתן לערער על ההחלטה לבית המשפט או להמתין עד לסיום תקופת ההגבלה (שנה אחת או 3 שנים עבור לקוחות שחשבונם הוגבל פעמיים ויותר).

ביטול הגבלה בבנק ישראל

בד בבד, בשל העובדה כי רבים מאיתנו אינם בעלי הידע והזמן הדרוש על מנת להתמודד עם המערכת הבנקאית הדורשת התגוששות עם נבכי הבירוקרטיה, מומלץ להיעזר בחברה חיצונית המתמחה בהסרת מגבלות על החשבון העסקי, וכזו אשר תוביל אתכם בסופו של תהליך אל עבר "חוף מבטחים כלכלי".

משאירים את העבודה למקצוענים

בעזרת צוות המומחים של "ניו קרדיט' הכולל את מיטב המומחים, לרבות רואי חשבון, עורכי דין ויועצים פיננסיים, תוכלו תוך פרק זמן קצר לבנות אסטרטגיה מנצחת שתכליתה להסיר את ההגבלה על חשבונכם בהקדם האפשרי.

צוות החברה כולל את מיטב המוחות, בתוכם כלכלנים ויועצים בכירים, מומחי אשראי וכלה בעורכי דין ומשפטנים מהשורה הראשונה. אלו יחד חוברים יחד לצורך מתן מענה פיננסי מקיף, הכולל גם היכרות על בוריה עם המערכת הכלכלית לאורכה ולרוחבה, לרבות בנקים, חברות מימון וגופים חוץ בנקאים, מולם אנו עובדים על בסיס יום-יומי.

אנו גאים על הסיוע הפיננסי אותו הענקנו עד היום עבור לקוחות רבים, שזכו בשירותי ייעוץ לפני ולפנים. נשמח להיות שם גם עבורכם, לגלות אוזן קשבת לאתגרים הפיננסיים הניצבים מולכם, ועד לגיבוש תכנית אסטרטגית שתוביל אתכם למעוז חפצכם.

בואו איתנו
לדרך חדשה!

נראית בתמונה קריקטורה של בוט בני עם שטרות שעפות באוויר

עדיין מתלבטים?

שיחה ובדיקה ראשונה ללא עלות, וללא התחייבות!

בתמונה רואים את הלוגו של בני, בוט הנותן מענה ראשוני לגולש שזקוק לכך

בואו איתנו לדרך חדשה!

ימים א’-ה’ 19:00 - 09:30
דילוג לתוכן