דירוג אשראי

דירוג האשראי – מהו דירוג אשראי, למה הוא כל כך חשוב ומדוע אין סיבה לפחד ממנו ?

מאגר נתוני האשראי של בנק ישראל באוויר כבר מעל לשנה – נאספים בו כל הנתונים הפיננסים של כל אזרח אשר מחזיר בחשבון בנק/אשראי/הלוואה וכד'.

אז למה לא צריך לפחד ממנו ואיך הוא עוזר לנו? כל התשובות לשאלות במאמר הבא:

 

כיבוד של שיקים, הו"ק – IN. ביטוחים, תשלומים לגופים ציבורים, תלושי משכורת – OUT.

יש לכם הרבה נכסים? רכבים? פלוס ענק בעו"ש? כסף מתחת לבלטות? משכורת עתק ותפקיד נחשק? כל אלו לא נכנסים או יכנסו לדוח ריכוז הנתונים שלך מבנק ישראל ולעולם לא ישפיעו על דירוג האשראי שלך(איך לבדוק את דירוג האשראי שלך? לחץ כאן).

אך כל מידע של שיקים, הו"ק שכובדו לזכותך ו/או חוסר ניצול מריבי של מסגרת עו"ש ונהפכו ניצול מלא של מסגרת האשראי כל אלו יגרמו לעלייה מתמדת בדירוג האשראי שלכם ויצרו לכם פרופיל פיננסי טוב. איך יודעים שהדירוג שלי טוב? לחץ כאן

להיות עשיר לא הופך אותך להיות בעל דירוג גבוהה

כמו שהזכרתי בפסקה הקודמת – דירוג האשראי שלך לא נקבע לפי פיקדונות, יתרה לזכותך בעו"ש או גובה המשכורת.

בארה"ב אנשים חוששים לדירוג האשראי שלהם בצורה כזאת פסיכית עד שהם מבזבזים באשראי וקונים מוצרים ואז מוכרים אותם ביותר זול רק כדאי להעלאות את דירוג האשראי שלהם.

תחשבו טוב טוב לפני שאתם משתמשים במזומן או בהעברה בנקאית.

צריך להפסיק לפחד מדירוג האשראי

עצם הידיעה שכל התנהלות פיננסים שלנו נרשמת במאגר ממוחשב יכולה להיות אכן מפחידה אך תנו לנו להפיג מכם את כל הפחדים והדאגות.

רישום של נתונים שלילים נרשמים בדוח למשך 3 שנים, בגלל יציאת החוק החדש לכל אזרח יש אופציה להתאמן המון זמן בכדאי להגיע לדירוג טוב.

אפילו שאתם רואים שיש אופציה להוציא דוח ל5 ו10 שנים כל זה לא משפיע על הדירוג בפועל והדירוג מחושב אך ורק לפי הדוח של ה3 שנים.

תשתדלו לשנות הרגלי צריכה, תקפידו לעמוד בתשלומים, תלמדו להיות דינמים עם מסגרות האשראי והעו"ש שלכם ודעו לייצר כמה שיותר התחייבויות ויש לכם הבטחה מאיתנו לדירוג אשראי הוגן ונכון!

 

למה זה טוב לנו אתם שואלים?

החוק החדש יצא בשביל מטרה אחת עיקרית והיא המלחמה בריביות של הבנקים והגופים החוץ בנקאים, לא להילחץ למי שיש את דוח ריכוז הנתונים או למי שעדיין אין(למדריך להוצאת הדוח מהאתר הממשלתי) אפשר לראות שם את כל הריביות שלכם מהלוואות או משכנתאות פעילות ולדעת להשוות עם הצעה מגורם אחר.

אך הגורם האחר שמקבל בדיוק את אותו הדוח שלכם לא מקבל אותו עם הריביות שלכם וכך יש לכם יתרון ענק עליו ויכולת מיקוח ענקית.

בנוסף חברות האשראי למיניהם דחפו ליציאה של החוק הזה בדיוק בשביל זה ורצו להוריד ריביות על סמך נתונים פיננסים שלכם מכל הגופים.

אז קחו אוויר וצאו למלחמה על הריביות שלכם.

בואו איתנו
לדרך חדשה!

נראית בתמונה קריקטורה של בוט בני עם שטרות שעפות באוויר