בדיקת זכאות להלוואה המדריך המלא

בדיקת זכאות להלוואה

הלוואה הוא מוצר פיננסי חשוב להתנהלות כלכלית סדירה. בין אם היא מיועדת לצרכים אישיים ובין אם היא מיועדת לצרכים עסקיים ואחרים. מאפשרת לנו לבצע הוצאות והשקעות, אם אין לנו כסף זמין או אם יש לנו ואנחנו מעדיפים לא להשתמש בכולו באופן מיידי. בשביל ליהנות מכלי זה, עלינו לבדוק אם אנחנו זכאים לקבל הלוואה ממקור כזה או אחר, ובאילו תנאים.

 

בדיקת זכאות להלוואה היא כלי בעזרתו יכולים שני הצדדים, הלווה והמלווה, לוודא שאכן אפשר לבצע ביניהם עסקה, כלומר, להעניק ללווה הלוואה ובאילו תנאים ניתן לבצע אותה. אלמלא בדיקה שכזו, הרי שכל אחד היה יכול להגיש בקשה ולצפות לקבל הלוואה.

הבדיקה היא למעשה אמצעי סינון. לעיתים זה אמצעי ראשוני, שכן אחריו נעשות בדיקות נוספות בעזרתן אפשר לסנן מי יקבל הלוואה ומי לא. ולעיתים זה האמצעי הראשון והאחרון בו משתמשים. בפרט זה נכון, כשמדובר במקרים של הלוואה חוץ בנקאית. אז התנאים הם הרבה יותר "גמישים" ולכן בדיקה כזו יכולה להספיק.

דרך נאור פתרונות אשראי תוכלו לקבל הלוואה מיידית בתוך שלושה ימי עסקים בלבד לקבלת הלוואה חוץ בנקאית מיידית לכל מטרה עד ₪200,000 לחצו כאן לבדיקת זכאות להלוואה

בדיקת זכאות להלוואה – כיצד היא מתבצעת?

בדיקת זכאות להלוואה בוחנת פרמטרים שונים הקשורים ללווה. אם הוא עומד בהם, כפי שנדרש, אזי שהוא יכול לקבל הלוואה בסכום שהוא רוצה. ייתכן מאוד, שהבדיקה תהיה בת שני שלבים:

שלב אחד יבחן האם הוא זכאי לקבל הלוואה. שלב שני יקבע באילו תנאים. ככול שהוא יציג מאפיינים "חיוביים" יותר, כך גדל הסיכוי שהתנאים אותם הוא יקבל, יהיו אופטימאליים יותר מבחינתו (סכום הלוואה גבוה יותר, תקופת החזר גדולה, ריביות נוחות ועוד).

בדיקת זכאות להלוואה, כאמור, כוללת התייחסות לפרמטרים מסוימים, ספציפיים של הלווה. לדוגמא:

  • גיל, תעודת זהות, סטטוס משפחתי.
  • תנאי שכר – המטרה היא לבחון יחס חוב-הכנסה.
  • מקור תעסוקה נוכחי (כולל תפקיד, תקופה, וותק).
  • נכסים זמינים.
  • מצב אשראי. בנקים גם יבחנו חסכונות והשקעות.

כאמור, בנקים נוטים לעשות בדיקת זכאות הרבה יותר משמעותית, בפרט אם מדובר בהלוואות גדולות. יש לכך מספר סיבות:

ראשית, הם מחויבים לכך מבחינת רגולציה ודרישות בנק ישראל.

שנית, הבנקים לא מוכנים ולא ממהרים לתת הלוואה לכל אחד. הם מבצעים את הבדיקות באופן קפדני, בשביל למנוע מצב בו כל אחד יוכל לקבל הלוואה. בסופו של דבר, הבנק מחויב לשמור על כספי הציבור ולכן הוא נדרש לעשות את הבדיקות באופן רציני.

שלישית, הרבה פעמים הבדיקות מהוות גם כלי שעוזר לייצר תחרות בין הבנקים על הלווים השונים.

גופים חוץ בנקאיים מבצעים בדיקת זכאות להלוואה, מתוך כוונה לייצר אמצעי סינון שיקבע בצורה טובה יותר מי זכאי לקבל הלוואה ובאילו תנאים. גופים אלו, פועלים מתוך כוונה לייצר רווח ולכן הם לא ימהרו לתת הלוואה לכל אחד. מצד שני, הם כן מוכנים לקחת "סיכון" גבוה יותר ולתת הלוואות גם למי שהבנק לא מוכן בהכרח לתת. לכן הם מציעים בדיקת זכאות להלוואה קלה יותר ובצורה מהירה יותר.

בדיקת זכאות להלוואה בתהליך מהיר

עד תחילת עידן האינטרנט, בדיקת זכאות להלוואה היתה נעשית בסניף עם ערמה של מסמכים. זה היה יכול לקחת ימים ושבועות עד שהבדיקה היתה מסתיימת והיה נקבע האם מגיש הבקשה זכאי להלוואה ובאילו סכומים.

היום, בזכות האינטרנט, אפשר לבצע בדיקת זכאות להלוואה בתהליך מהיר. הבדיקה נעשית על ידי מחשבונים וכלים אחרים המופיעים באתר של הגורם המלווה. שם אפשר לציין את כל הפרטים הרלוונטיים ואף להגיש מסמכים לבדיקה, במידת הצורך. ישנם גופים המבקשים לקבל אישור ממגיש הבקשה, לבדוק נתונים כספיים ואחרים בחברות אשראי וגורמים נוספים איתן הוא נמצא בקשר.

כך אפשר לבצע בדיקה מהירה ומקיפה תוך זמן קצר מאוד, ולספק תשובה והלוואה בטווח של שעות או ימים ספורים.

יש לנו המלצה על חברה שמגייסת אשראי המתאים ביותר לכל לקוח הלוואה חוץ בנקאית – בריבית נמוכה ואישור מיידי. נאור פתרונות אשראי ומשכנתאות היכנסו לפרטים נוספים.

למי זה מתאים?

  • אנשים הזקוקים לכסף זמין באופן מיידי לכיסוי חוב.
  • אנשים המעוניינים לרכוש מוצר או שירות ואין להם אפשרות לשלם על כך מכיסם.
  • אנשים הזקוקים להשלמת סכום מסוים להלוואה אחרת שהם לקחו.

באופן טבעי, בדיקת זכאות להלוואה יכולה לשרת גם אנשים פרטיים וגם אנשי עסקים ובעלי מקצוע. היא יכולה לשרת למקרי חירום ולמקרים אחרים. היא חוסכת זמן, מונעת תהליכים ארוכים ומורכבים ומאפשרת לקבל הלוואה באופן מיידי ולהשתמש בכסף כמו שרוצים.

אולי פספסת משהו:
ניו קרדיט

ניו קרדיט היא חברה המורכבת מסוללת מומחים פיננסי וצוות משפטי ותיק בתחום האשראי. אל תיכנעו למצב המקשה עליכם בהתנהלות הכלכלית היום יומית אל מול גופי המימון והבנקים, יש דרך לצאת מזה.

בואו איתנו
לדרך חדשה!
נראית בתמונה קריקטורה של בוט בני עם שטרות שעפות באוויר

עדיין מתלבטים?

שיחה ובדיקה ראשונה ללא עלות, וללא התחייבות!

בתמונה רואים את הלוגו של בני, בוט הנותן מענה ראשוני לגולש שזקוק לכך

בואו איתנו לדרך חדשה!

ימים א’-ה’ 19:00 - 09:30