מתכננים לקחת הלוואה? שלא יעבדו עליכם

נראה בתמונה - זוג צעיר בפגישת ייעוץ מול מומחית לשיפור BDI

מתכננים לקחת הלוואה? לסגור את המינוס, איחוד חובות או לצורך אירוע משפחתי או הלוואה לכל מטרה?
צוות המומחים שלנו עם מאמר חובה לקריאה לפני קביעת פגישה מול הגורם הממן או הבנק שלכם.
מה ההבדל בין ריבית נקובה לאפקטיבית, כיצד דירוג אשראי חיובי עשוי להשפיע על אפשרויות ההלוואה שינתנו לכם (ולהפך).

אז איך בכל זאת תצליחו לחסוך? ניו קרדיט עושה לכם סדר

לוקחים הלוואה באחריות

שוק ההלוואות במדינת ישראל מגלגל מדי שנה סכומי עתק של מיליארדי שקלים. על אף השכיחות הרבה של אזרחים הנעזרים בהלוואות לצורך תזרימי כזה או אחר, מדובר בצעד אותו יש לשקול בכובד ראש וכזה אשר חובה לבצעו תוך הכרה מעמיקה של מושגים בעלי חשיבות עליונה.

בעת לקיחת הלוואה עלינו לתת דגש מרכזי על מגוון פרמטרים, לרבות גובה הריבית אותה נשלם, סכום ההלוואה, יכולת ההחזר ואופן פריסתה לטווח הרחוק (בשנים) וכן למחשבה מבעוד מועד על שילוב ההחזר החודשי יחד עם סך ההוצאות השוטף, כך שלא יפגע ברווחתנו הכלכלית בחיי היום-יום.

הלוואה דרך הבנק? לא בהכרח

בניגוד לדעה הרווחת, מתן הלוואה אינה נחלתו הבלעדית של הבנק. אמנם הלוואה בנקאית מוצעת לרוב בריבית נמוכה יחסית ואפשרת מספר החזרים רב, אולם היא מצריכה לא אחת בירוקרטיה שעלולה לעכב את התהליך משמעותית.
אלטרנטיבות אחרות כוללות הלוואה חוץ בנקאית הניתנת על ידי בתי השקעות המנהלים את החסכונות הפנסיוניים שלכם, ויוכלו להציע ריבית אטרקטיבית באופן יחסי (2-3%) או על ידי חברות חוץ-בנקאיות (כדוגמת חברות אשראי) אליהן מומלץ לפנות רק במצב "חירום", זאת לאור ריביות גבוהות במיוחד הנעות בין 10%-15% ואף מעבר לכך. מה שבטוח, מומלץ לקחת את ההלוואה דרך גוף מוכר ובהתאם למצב הפיננסי שלכם, קרי דירוג האשראי החיובי או שלילי שלכם.
איך תדעו מה דירוג האשראי שלכם? תוכלו ללמוד על דירוג אשראי אישי ועוד בכתבה –
איך אני יודע שהדירוג אשראי שלי הוא טוב?

ריבית נקובה או אפקטיבית?

אחד המרכיבים המהותיים ביותר בכל הלוואה מקורו בריבית אותה נצטרך לשלם לבנק ו/או לגוף הפיננסי המלווה. קיימים שני סוגי ריביות שחשוב להבדיל ביניהם בעת לקיחת ההלוואה: ריבית נקובה וריבית אפקטיבית.

הריבית הנקובה היא ריבית קבועה אשר אינה משתנה לאורך כל תקופת ההלוואה. תנאי הריבית הזו מסוכמים מראש מול הגורם המלווה כבר בעת תהליך החתימה על ההלוואה. ריבית אפקטיבית מנגד היא בפועל הריבית שנחוש דרך הכיס, המגלמת בתוכה גם הפרשי הצמדה (מול הפריים או מדד המחירים לצרכן) ועמלות נוספות (כדוגמת עמלת הקצאת אשראי).

על מנת לשערך את כדאיות ההלוואה, עלינו לשקלל בטרם חתמנו על המסמכים, את סכום ההלוואה בתוספות הריבית וההצמדה. לאחר חיבור סך ההחזרים נקבל תמונת מצב ברורה יותר שתשקף עבורנו האם ההלוואה הינה כדאית או לא.

דירוג אשראי – למה זה חשוב?

הידעתם? בנק ישראל מנהל מאגר אשראי סדור עבור כל צרכן אשראי בישראל, תוך איסוף נתונים על פעילותו הפיננסית. תכליתו של תהליך זה המבוסס על חוק נתוני אשראי, נועד להעניק דירוג אשראי חיובי או שלילי עבור מבקשי ההלוואה השונים. משמעות דירוג זו נועדה לקבוע את רמת הסיכון בעת מתן הלוואה לאותו צרכן, וכפועל יוצא את גובה הריבית אות ויבקש הגוף המלווה. ראוי לציין כי קיימות דרכים "לשפר" דירוג אשראי שלילי, על מנת להימנע מתשלומי ריבית מופקעים. לשם כך, יש להיוועץ עם גורמי המקצוע המוסמכים.

חברת ניו קרדיט הינה בעלת ניסיון עשיר בשיפור דירוג האשראי עבור מגוון רחב של לקוחות. נשמח ללוות אתכם יד ביד לאורך תהליך לקיחת הלוואה, תוך התמקדות בהליך מקצועי ואחראי שיטיב עם מצבכם הפיננסי.

בהצלחה!

בואו איתנו
לדרך חדשה!

נראית בתמונה קריקטורה של בוט בני עם שטרות שעפות באוויר

עדיין מתלבטים?

שיחה ובדיקה ראשונה ללא עלות, וללא התחייבות!

בתמונה רואים את הלוגו של בני, בוט הנותן מענה ראשוני לגולש שזקוק לכך

בואו איתנו לדרך חדשה!

ימים א’-ה’ 19:00 - 09:30
דילוג לתוכן