משכנתא למסורבים בבנק

זוג צעיר מופתע על סירוב המשכנתא שלהם בבנק

מסורבי משכנתא בבנק? זה האדם שאתם חייבים להכיר – מרטין בוקסדורף

נקלעתם לסיטואציה שבה הבנק לא מאשר לכם משכנתא ומשבש לכם את כל התוכניות שהיו לכם לקניית דירה? אתם צריכים להכיר את האיש שנלחם עבור מסורבי משכנתא.

מרטין בוקסדורף, יועץ משכנתאות למסורבים זה האיש שנלחם עבור אנשים שלא מצליחים לקבל משכנתא ב15 השנים האחרונות. הנה כמה טיפים חשובים שאספנו ממרטין במהלך הדרך והם יכולים לעזור:

מה צריך לקחת בחשבון, כאשר בודקים מקרה של סירוב משכנתא?

בדרך כלל הבנקים גורמים לסירוב משכנתא, כאשר הם לא יכולים לסמוך על האדם ולא מצליחים להאמין שהוא מסוגל להחזיר את הכסף. מסורבי משכנתא, הם למעשה אנשים שלא זכו לאמון של הבנק.

אז הנה השיקולים שניתן להעלות לדיון מול הבנקים, כדי לנסות ולהעלות את רמת האמון של הבנק וכך אולי ניתן להגיע למצב שהבנק הופך את החלטת המשכנתא שלו.

בעיה חד פעמית:

לא משנה מה הבעיה שהייתה, המטרה הראשונה שלי היא להסביר לבנק שזה בעיה חד פעמית. גם במקרה של פשיטת רגל או הגבלה חמורה- הטיעון הראשון שלי מול הבנקים הוא שמעולם לא הייתה בעיה אחרת לפני כן ובטח לא היה שום בעיות נוספות מאז שנגמרה הבעיה הזו.

הטיעון הזה הוא חובה לחלוטין, אין בכלל אופציה להתפשר עליו. אם אין לי את האפשרות להגיד שזה בעיה חד פעמית- אני מעדיף לא להגיש את הבקשה למשכנתא בכלל, פשוט כי הסיכוי להצליח הוא נמוך מאוד. זהו טיעון חובה לחלוטין.

הכנסות ושוב הכנסות:

בכל מצב שלא יהיה, גם במקרים חמורים מאוד, של משכנתא לפושטי רגל שקיבלו הפטר או אנשים שהיו בתביעות משפטיות מול הבנקים- הדבר שיכול להיות בונוס גדול מאוד, זה הכנסות גבוהות ויציבות.

לא משנה אם הכוונה היא לשכירים או עצמאיים, אם יש לכם הכנסה גבוהה ורצף תעסוקתי משמעותי במה שאתם עושים, זה יכול להוות יתרון גדול. מה לעשות אבל העולם שלנו הוא עולם שבו מעדיפים אנשים שמרוויחים הרבה כסף. אבל שימו לב, רצף תעסוקתי משמעותי, זה חלק בלתי נפרד מההכנסות.

גודל המשכנתא:

בכל מצב של משכנתא, בין אם זה משכנתא של אנשים עם בעיות או פשוט משכנתא אצל אנשים שאצלם זה הכול חלק- תמיד יש את מדרג גודל המשכנתא. רמות הסיכון נקבעות לפי גודל המשכנתא שאתם רוצים לקחת.

רמת הסיכון הגבוהה ביותר היא משכנתא של 75 אחוז, רמת משכנתא נמוכה יותר היא 70 אחוז. מתחת לזה יש 60 אחוז ומתחת 50 אחוז.

גובה המשכנתא באחוזים קובע הרבה מאוד ברמת הסיכון שהבנק נוטל על עצמו, לכן כאשר מגיעים לבקש משכנתא לאחר תקופה של בעיות, רצוי מאוד לנסות לבקש כמה שפחות משכנתא באחוזים. בדרך כלל הבנקים מנסים להוריד משכנתאות בעייתיות לרמת סיכון של 60 אחוז.

גובה המשכנתא:

עכשיו דיברנו על משכנתא באחוזים, עכשיו נדבר על סכום המשכנתא הכולל. חשוב להבין לגבי משכנתאות בפרט וגם לגבי מספרים באופן כללי- יש מחסומים פסיכולוגיים שנוצרים על ידי מספרים עגולים.

תחשבו על זה שנייה בראש, נכון שמשכנתא בגובה 1 מיליון שקלים זה נשמע מאוד הרבה יותר מאשר משכנתא של 950 אלף שקלים? ככה עובד ראש של בן אדם וגם בנקאי, המחסומים הפסיכולגיים מדברים.

בהמשך לאותו קו מחשבה, 1.05 זה הרבה פחות מ1.1, המחסום הבא הוא 1.2 מיליון וכן הלאה. מסיבה זו כאשר מבקשים משכנתא לאחר תקופה של בעיות, אנחנו רוצים להישאר מתחת למחסומים הפסיכולוגיים האלו.

אם אתם צריכים משכנתא של מיליון שקלים, תמיד עדיף להוריד קצת ולבקש 980 אלף, זה פשוט מרגיש הרבה פחות.

באותו נושא מזווית אחרת, אנחנו לא רוצים להפיל על הבנק את הצורך לחשוב האם זה לא יותר מדי כסף עבור בן אדם שעבר בעיה כזו וכזו? לכן השאיפה היא לנסות להוריד במידת האפשר את המשכנתא כדי לא לבקש סכום שהוא מוגזם.

מרטין בוקסדורף- 0508116397 או [email protected]

מרטין בוקסדורף
אולי פספסת משהו:
ניו קרדיט

ניו קרדיט היא חברה המורכבת מסוללת מומחים פיננסי וצוות משפטי ותיק בתחום האשראי. אל תיכנעו למצב המקשה עליכם בהתנהלות הכלכלית היום יומית אל מול גופי המימון והבנקים, יש דרך לצאת מזה.

בואו איתנו
לדרך חדשה!
נראית בתמונה קריקטורה של בוט בני עם שטרות שעפות באוויר

עדיין מתלבטים?

שיחה ובדיקה ראשונה ללא עלות, וללא התחייבות!

בתמונה רואים את הלוגו של בני, בוט הנותן מענה ראשוני לגולש שזקוק לכך