מעל גיל 60 ובעלי נכס? הקשיבו טוב!

יכול להיות שהמאמר הזה יציל את חייכם! שאלה לנו אליכם, האם אי פעם שמעתם על המונח "משכנתא הפוכה"? אם לא, הקדישו 3 דקות מזמנכם והמשיכו לקרוא (:

משכנתא הפוכה היא למעשה המסלול הקל, המשתלם והיעיל ביותר עבורכם! 

נתחיל מההתחלה, במידה וחציתם את גיל ה60 ובבעלותכם נכס ואתם מעוניינים לרכוש דירה נוספת לילד\ה שלכם ללא כל הון עצמי\ להגשים את עצמכם, הרי שדרך המלך שלכם היא לנטול משכנתא הפוכה ובכך תוכלו לדאוג לעתיד ילדיכם ולעצמכם!

משכנתא הפוכה היא הלוואה לכל דבר ועניין, מדובר בעסקה אשר משעבדת את הנכס שבבעלותכם לטובת כסף. למעשה, הנכס שבבעלותכם משמש כבטוחה לקבלת ההלוואה, ובכך הוא משועבד לגוף המלווה. ברגע בו אושרה המשכנתא, הגוף המלווה מעניק לכם כסף בפעימות או בסכום חד פעמי – והכל לפי החלטתכם. 

ידע זה כוח – לאורך כל תקופת המשכנתא ההפוכה, אתם נשארים הבעלים הבלעדיים של הנכס ואתם זכאיים לעשות בו כרצונכם, בין אם מדובר בהשכרה, שיפוץ או לגור בו. 

מהו גובה ההלוואה?

גובה ההלוואה שאתם עתידים לקבל תלויה בגילכם ובשווי הנכס. כך שככל שתשביחו עם השנים, כך ניתן ללוות יותר. 

סוד קטן.. תקרת ההלוואה המקסימלית ניתנת לשימוש רק בחלקה ובעת הצורך ניתן להגדיל את סכום ההלוואה. 

איך זה עובד?

ראשית, עליכם לפנות בבקשה למשכנתא הפוכה אל מול הבנק שלכם, שם יבדקו האם אתם מתאימים, כאמור, אם אתם מעל גיל 60 הרי שזכיתם! התוצאה תהיה שהנכס נישאר בבעלותכם הבלעדית. היתרון המפורסם ביותר הוא שאין החזרים חודשיים, ולכן החזר ההלוואה יכול להתבצע כאשר אתם תמכרו את הנכס, בין אם על ידכם או בין אם על ידי יורשיכם. 

לא כל הנוצץ זהב – כידוע, הלוואה היא שם נלווה לריבית, ולכן להלוואה מתווספת ריבית דומה לריבית של משכנתא רגילה, אולם כאן היא תשולם כאשר תחזירו ההלוואה. 

חושבים שאתם מתאימים? בואו נעבור על הקריטריונים ביחד:

  1. עליכם להיות בני 60+
  2. הנכס שבבעלותכם חייב להיות בבעלותכם הבלעדית וראוי לשעבוד.
  3. השווי של הנכס חייב להיות מיליון ₪. 
  4. הנכס שבבעלותכם צריך להיות ללא חובות ומוסדר.
  5. יורשיכם צריכים לחתום על מסמך ולהצהיר שהם מודעים כי נטלתם משכנתא הפוכה. 
  6. מעל גיל 80? תצטרכו לצרף אישורים רפואיים.
משכנתא הפוכה

מה מבדיל את  המשכנתא ההפוכה משאר המסלולים?

במשכנתא הפוכה לא תצטרכו להתחייב להחזרים חודשיים, כך שאתם יכולים לנשום לרווחה, המטרה העומדת מאחורי מסלול זה הוא שההחזרים החודשיים יוחזרו כשתמכרו את הנכס בעתיד הרחוק\קרוב, אך המלצתנו היא לשלם פר חודש על מנת שלא לצבור ריביות. כמו כן, במשכנתא הפוכה בניגוד להלוואה אין צורך בערבים או בבדיקה של יכולות החזרים חודשיים, אין צורך בביטוח חיים ואף ניתן לפרוע את ההלוואה בכל עת. 

היתרון המובהק במשכנתא ההפוכה היא העובדה שבניגוד להלוואה כנגד נכס, המשכנתא ההפוכה ניתנת לכל מטרה ואף לרכישת דירה נוספת. 

האם כדאי?

כאמור, משכנתא הפוכה ניתנת לנכס ששוויו לפחות מיליון ₪, הבנקים בד"כ ממנים מתוך שווי הנכס עד 50%. כמו כן, אתם עתידים להנות מריבית נמוכה בניגוד להלוואות אחרות. אך על אף היותו מסלול "קל" עדיין מדובר בהלוואה, הרי שמדובר בכסף שיום אחד תצטרכו להחזיר, ולכן חשוב לזכור כי כאשר אתם לא מחזירים את הכסף, הרי שנטל עובר על יורשיכם ועליהם יהיה להסדיר את הנושא. ולכן תמיד חשוב להיוועץ!

ידע זה כוח:

מכיוון שמדובר במשכנתא מעל גיל מסוים, הרי שנובעים שיקולים אותם יש לקחת בחשבון. יש להניח כי מרבית האנשים שחצו את גיל ה60 הם בעלי נכס בבעלותם, כך שיש מה למשכן כנגד ההלוואה. ואולם, לעיתים קרובות ההכנסות החודשיות הן נמוכות כגון: פנסיה. לכן אתם עשויים להיזקק להלוואות כאלה ואחרות. ולכן חשוב להתמקד בפרטים ולאגור כמה שיותר ידע! אין ספק שהחיים הם רכבת הרים אחת גדולה, ולכן אין לדעת למה לצפות, ולכן השיקול המרכזי באם החלטתם לצעוד במסלול זה הוא הסיכון אל מול התועלת, מהן מטרותיכם והאם זה ייצא לכם משתלם. 

האם המשכנתא ההפוכה היא שכיחה?

בישראל המשכנתא ההפוכה היא אטרקטיבית במיוחד. אין ספק שמשבר הקורונה ויוקר המחיה מקשים על חיינו, בד בבד כשמדובר בכם! ולכן יכול להיות שבמידה ותחליטו לאזור אומץ ליטול את המשכנתא ההפוכה, אתם תרכבו על דרך המלך!

אנחנו בניו קרדיט העמדנו מטובי היועצים המתמחים במשכנתאות הפוכות, אצלנו תקבלו ייעוץ וליווי צמוד לצורך להגשמת חלומותיכם. לאור ניסיוננו ורבים המקרים שטיפלנו בהם, הגענו למסקנה כי הסוד הוא – הקשבה. אתם מוזמנים להשאיר פרטים, ותנו לנו לקחת את המושכות לידיים (:

אולי פספסת משהו:
ניו קרדיט

ניו קרדיט היא חברה המורכבת מסוללת מומחים פיננסי וצוות משפטי ותיק בתחום האשראי. אל תיכנעו למצב המקשה עליכם בהתנהלות הכלכלית היום יומית אל מול גופי המימון והבנקים, יש דרך לצאת מזה.

בואו איתנו
לדרך חדשה!
נראית בתמונה קריקטורה של בוט בני עם שטרות שעפות באוויר

עדיין מתלבטים?

שיחה ובדיקה ראשונה ללא עלות, וללא התחייבות!

בתמונה רואים את הלוגו של בני, בוט הנותן מענה ראשוני לגולש שזקוק לכך

בואו איתנו לדרך חדשה!

ימים א’-ה’ 19:00 - 09:30