חיווי אשראי: יש לכם חיווי אשראי שלילי\ חיובי?

חיווי אשראי

הגעתם לבנק או לגופים פיננסים ואמרו לכם את המשפט:" יש לכם חיווי אשראי שלילי\ חיובי?" ולא בדיוק הבנתם? אנחנו כאן בשביל להסביר (:

חיווי אשראי הוא למעשה המלצה בינארית (0 או 1) של לשכת האשראי האם להעניק ללקוח הלוואה או לסרב לבקשתו. למעשה, עם כניסת חוק נתוני אשראי לתוקף הרי שקמה האפשרות לבנקים לפנות ללשכת האשראי בכדי לקבל אינדיקציה ליכולת עמידתו של הלקוח בפירעון חובותיו ולקבל את חיווי האשראי שלו.

איך זה עובד?

הבנק בוחן את נתוני האשראי האישיים שלכם "מאחורי הקלעים" ולכן הוא יבקש את רשותכם לקבל מידע מבנק ישראל, מרגע בו נתת את האישור, יופיע על מסך הבנק אינדיקציה שלילית חיובית או שלילית – שזה למעשה, חיווי האשראי שלכם.

האם חיווי האשראי נשאר "לנצח"?

תנו לנו להרגיע אתכם ולומר לכם ש- לא! החוק אומר כי לאחר 3 שנים של התנהלות פיננסית תקינה, חיווי האשראי יהפוך משלילי לחיובי לבד וללא שום גורם חיצוני.

אז למה אתם צריכים אותנו?

אנחנו מודעים לעובדה ש-3 שנים ניראה כמו "נצח", והתחושה של להיות "שלילי" גורמות לתחושת מחנק. אצלנו, מומחי האשראי יסבירו לכם האם ייתכן וניתן לתקן את דירוג האשראי שלכם, ולהפוך אתכם משליליים לחיוביים בפחות מ-3 שנים!

הגעתם עד לכאן ועדיין לא בדיוק הבנתם? תנו לנו להסביר לכם במילים שלנו:

ישנו דירוג אשראי, במילים שלנו – BDI חיובי, ומנגד ישנו BDI שלילי. מדובר בקשת שמצדה הראשון קיים לקוח שמתנהל בצורה תקינה, לא קיימים חובות מכל סוג, עומדים בהתחייבויותיהם בזמן וכד, וזאת בעוד שמצדה השני של הקשת קיים לקוח שמתנהל בצורה שלילית, כלומר – ללקוח קיימים חובות, לשכת ההוצאה לפועל מעורבת בעניינם, קיימים חשבונות פתוחים, חזרו שיקים, יש פיגורים וכד'..

וכאן נכנסת הרגולציה – לפי תקנה 3ו-4 לתקנות נתוני אשראי קיימים 5 פרמטרים לחיווי אשראי שלילי:

  1. 5 שיקים שחוזרים מסיבת אכ"מ + התראה מהבנק
  2. הגבלה בעקבות 10 שיקים שחזרו מסיבת אכ"מ
  3. תיק הוצאה לפועל בודד מעל 5,000 ₪ \ 2 תיקי הוצאה לפועל מעל 4,000 ₪ במועד הפתיחה שלהם.
  4. חוב לבנק מעל 10,000 ₪ שבגינו פתחו כנגדכם הליכים משפטיים
  5. הליך פשיטת רגל

למעשה, מרגע סגירת 5 הפרמטרים קם לו מעין "שעון זמן" ל3 שנים, ובמשך 3 שנים אתם עתידים "לגרור" איתכם את החיווי השלילי. למעשה, דירוג האשראי נועד לשקף את יכולותיו של הלקוח, בין אם מדובר בהתחייבויותיו או רמת הסיכון האשראי שמשתקפת מכך. 

איך משפיע עלינו החיווי השלילי?

חוסר יכולת לשלם באמצעות כרטיס אשראי, למשוך כסף הבנק, אי יכולת לשלם באמצעות שיקים, חוסר יכולת לקבל הלוואה מהבנק וכד'.

האם יש דרך לתקן את זה?

היום כל גוף פיננסי, חוץ בנקאי, בנקאי – בעל פרמטר החלטה. הוא בוחר האם להיענות לבקשת הלקוח או לא. בנוסף לכך, הבנק צריך לעמוד בתנאים מסויימים וקשיחים שהוא צריך ללכת לפיהם – למעשה, כאשר בנק לווה – הוא צריך לדעת שהלקוח יחזיר את מה שהוא התחייב אליו. אז איך נותנים אינדיקציה לבנק?  וכאן NEWCREDIT נכנסת לתמונה.

אם תשאלו אותנו האם מומלץ לעשות תהליך שיפור\ דירוג אשראי? אין ספק שהתשובה תהיה – כן! דירוג האשראי למעשה מהווה כמנגנון החשוב ביותר להתנהלות מול הבנקים. אך לא מדובר בעבודה קלה, הוא מושפע מהרבה דברים, והכל תלוי בדיווח לבנק ישראל אשר מהווה "פרופיל פיננסי".

האם מומלץ לכל בן אדם? המון לקוחות הגיעו אלינו עם חוסר וודאות, אולם, כשזה מגיע לחיים הפיננסים שלך, אין ספק שהכי טוב זה להיוועץ!

 

 

 

 

בואו איתנו
לדרך חדשה!

נראית בתמונה קריקטורה של בוט בני עם שטרות שעפות באוויר

עדיין מתלבטים?

שיחה ובדיקה ראשונה ללא עלות, וללא התחייבות!

בתמונה רואים את הלוגו של בני, בוט הנותן מענה ראשוני לגולש שזקוק לכך

בואו איתנו לדרך חדשה!

ימים א’-ה’ 19:00 - 09:30
דילוג לתוכן